Årets første fisketur-og karpetur 2014

Etter sånn omtrent 8 måneder uten fiske av forskjellige årsaker var det endelig på tide å lufte stengene igjen. Huset nesten ferdigmalt, ryggen neste i vater og ikke minst-solskinn og vindstille! Det ble karpefiske-ikke fordi jeg hadde sånn veldig troen på det midt på dagen uten foring i forkant men fordi jeg hadde lyst til det.

Kom til swimmen og rigget i en farlig fart-litt gira på tross av at jeg egentlig ikke hadde noen forhåpninger…..agnet var det ihvertfall ikke noe å si på tror jeg:

Krillers boilie, en halv professor pop-up og en kunstmais for kosen Foto:Karl Inge S

Krillers boilie, en halv off-season pop-up og en kunstmais for kosen Foto:Karl Inge S

Selvsagt fikk krokagnet litt følge før det gikk uti:

En liten PVA-strømpe med krillers -og alt dynket i krillicious.... Foto: KArl Inge S

En liten PVA-strømpe med krillers -og alt dynket i krillicious…. Foto: Karl Inge S

Når stengene var plassert laget jeg litt for som jeg kastet uti-litt inne på grunna for spotting av fisk, litt i nærheten av krokagnene-en vet jo aldri….. Nydelig vær og god sikt, jeg så ikke fisk første drøye timen så jeg tok med m,eg kameraet og knipset litt bilder….

Blomst Foto:Karl Inge S

Blomst Foto:Karl Inge S

Vannlilje Foto: Karl Inge S

Vannlilje Foto: Karl Inge S

Så speidet jeg mer etter fisk før jeg gikk hjem. Uten å ha sett eller kjent fisk. Gjør det noe? Nei overhodet ikke, dessuten er det ikke knott om dagen. Jeg skal tenke mer på knott og mindre på fisk i år tror jeg, jeg fikk jo en hel karpe ifjor-ingen grunn til å overdrive heller.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.