Slik preparerer du tigernøtter til meitefiske

Tigernøtter -som jo ikke er nøtter egentlig men en rot- er fantastisk agn til karpe. Det kan kjøpes ferdig men jeg foretrekker å kjøpe tørkede og poreparere dem selv-litt billigere og ikke minst kan jeg da smakssette de etter eget valg. Man MÅ ikke tilsette smak men det anbefales- søk f.eks på enegsl på google eller youtube for tips. jeg har denne gang valgt en mørk litt kraftig øl-den har mye sødme og malt og bør gi fin søtsmak på tigernøttene!

Tørkete tigernøtte og øl for smak

Å preparere tigernøttene før man bruker de er eneklt-det er litt variasjoner på hvor lenge man marinerer, koker etc men hovedregelen er enkel- la nøttene ligge i vann over natten og småkok ca en time.

Tigernøtter på kok

La kjøle og ha på passende beholdere- ikke tøm ut kokevannet, det har masse god smak.

For lengre lagring anbefaler jeg å fryse de, men de tåler fint mange uker på tett beholder en mørk plass-de blir riktignok litt slimete etterhvert men det mener mange bare gjør de enda bedre….

Slik fisker jeg mine tigernøtter som oftest

Tigernøtt på boltrig med fake corn

Fisk har det blitt og på ølnøttene-men ikke de helt store enda…

småkarpe

Småkarpe tatt på tigernøtt

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.